DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

PAKBOARD Pakboard ekstrüde ısı yalıtım üreticisi Pakpen, uzun yıllardır PVC Kapı, Pencere, Panjur sistemleri ve Pak Siding üretiminde Türkiye'nin lider kuruluşlarından biridir.
PAKBOARD Yapı sektöründe 21 yılı aşkın süredir tüketicisine teknoloji ve kali-teyi birleştirdiği ürünler sunan Pakpen Şirketler Grubu, PVC kapı-pencere, panjur ve kepenk sistemleri sektöründe ilk PVC üretim tesisini 1990 yılında Konya'da kurdu. Türkiye ve yurtdışı satışları¬nı bayilik teşkilatı ile gerçekleştiren Pakpen'in üretim tesislerinin tümü Konya Organize Sanayi Bölgeleri'nde 800.000 m2'lik alan¬da yer alıyor. Pakpen markalarının üretici firması IBG-Pakplastik A.Ş., PVC sektöründe yıllık 50 bin ton üretim kapasitesine sahip. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Antalya Bölge Müdürlükleri ve Türkiye geneline yayılmış 1300'ü aşkın bayii kanalıyla tüm Pak¬pen markalarının dağıtım ve satışı yapılıyor.
PAKBOARD Pakpen 2006 ilkbaharından itibaren yeni kurduğu XPS ve EPS fab-rikalarında son teknoloji ve ekolojik C02 ve HFC gazları kullanan kaliteli bir üretim ile yalıtım sektörüne ilk adımlarını atmış bulun-maktadır.
PAKBOARD Yalıtım sektöründeki hedefi de kaliteli ürün, sağlıklı çözümler, kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti, çevre dostu olmaktır. Ya-lıtım bilincinin yaygınlaştırılması ve ısı yalıtım pazarının daha da büyümesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

UYARILAR

PAKBOARD Pakboard 75ºC ortam ve yüzey sıcaklıklarına kadar normal fiziksel özelliklerini muhafaza eder. Bu nedenle 75ºC üstündeki sıcaklıklarda kesinlikle kullanılmaz. 
PAKBOARD Pakboard ısı yalıtım levhaları ile temas halinde olacak yapı malzemeleri ve diğer malzemeler hiçbir şekilde solvent içermemelidir. Levhaların solventle temas ettirilmesi sakıncalıdır. 
PAKBOARD Pakboard levhaların depolanması, uygulanması ve taşınması anında kesinlikle alevden ve ateşleyici şeylerden sakınılması gereklidir. 
PAKBOARD Pakboard ısı yalıtım levhaları, temiz havalandırılan bir ortamda ve düz bir döşeme üzerinde yatay olarak depolanmalıdır. 
PAKBOARD Levhanın açıkta depolanması durumundaysa, uygulama alanında uzun süre güneşe ve suya maruz kalacaklarsa, Pakboard levhalarının açık renk bir örtü ile korunması gerekir. Koyu renk ve şeffaf örtüler, levhalar üzerine büyük miktarda ısı geçireceğinden, kullanımı yanlış ve uygunsuzdur. 
PAKBOARD Proje aşamasında detaylar, projenin özeliklerine göre gözden geçirilmeli, ilgili yönetmelik ve standartlara uyulmalı. Pakboard ile kullanılacak diğer malzemelerin imalatçı teknik dökümanları dikkate alınmalıdır. 

PAKBOARD Teras uygulamalarında levhalar serildikten sonra rüzgardan uçmamaları için üzerlerine ağırlık konmalıdır. 
PAKBOARD Pakpen A.Ş'nin Pakboard levhalarının uygulaması ile ilgili bir kontrol ve yaptırımı yoktur. Bu nedenle detaylarda, tavsiyelerde ve uygulamalarda hiçbir sorumluluk üstlenmez. 


Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.