KULLANIM YERLERİ VE ÇEŞİTLERİ


KULLANIM YERLERİ VE ÇEŞİTLERİ
KULLANIM YERLERİ VE ÇEŞİTLERİ
 KULLANIM YERLERİ
PAKBOARD İnşaat Sektöründe: Yapıların yan duvar, teras, çatı, zemin ve bodrumlarının sıcağa-soğuğa karşı yalıtımlarında; prefabrik inşaatlarda hafif beton elde edilmesinde ve panolar imalinde; pres ahşap-plastik kapılarda dolgu materyali olarak seri üretiminde; ısı ve ses yalıtımı sağlanmasında, zeminden ısıtma sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağlayıcı kat olarak; dilatasyon fugalarında, Mantolama (duvarın dış yüzeyinde).
PAKBOARD Soğutma Sanayi de: Soğuk hava depoları, klimatize edilmiş antrepolar, buz fabrikaları, frigofrik vagon gemi treyler gibi her türlü taşıtlarda, soğuk veya sıcak sıvı nakli yapan borularda, endüstriyel ve ev tipi buzdolapları imalinde ve termos kutularda 
PAKBOARD Tarım Sektöründe:Granül halinde toprağa karıştırılarak her türlü sulama sonucu toprak yüzeyinde oluşan ve bitkilerin gelişimlerini önle¬yen kaymak tabakasının oluşmasına engel olmak amacıyla 
PAKBOARD Denizcilik Sektöründe: Deniz iskelelerinde kütükler halinde yüzdürücü dolgu malzemesi olarak, cankurtaran yelek ve simitleri, kurtarma salları ve yüzdürücü şamandıralar imalinde, gemi ve teknelerin ambarlarının yalıtımlarında, sportif deniz teknelerinin yüzdürücü dolgu materyali olarak, 
PAKBOARD Reklamcılık ve Dekorasyon Sektöründe: Vitrin, sahne panolarında ve dekorlarda kullanılmaktadır

PAKBOARD PAKBOARD

PAKBOARD-B KULLANIM ALANLARI
En (mm) 630 EPS- B bloklar, dilimlenerek ambalaj malzemesi ve ekonomik yalıtım malzemesi olarak kullanılırlar.

Bina iç- dış yalıtımı söve, yalı baskı imalatı ve diğer mimari uygulamlarda, denizde iskele yapımında. Dokoratif kaplama, dekorasyon sanat eseri ve reklam sektöründe kullanılırlar.

 

Boy (mm) 4050
Yükseklik (mm) 1030
Yoğunluk (mm) 16, 18, 20, 22, 26, 30
Renk Beyaz, Lila, Gri


PAKBOARD  

PAKBOARD - Y EPS 80-100-120-150 KULLANIM ALANLARI
En (mm) 500 Pakboard Y; EPS bloklardan, tel kesme yöntemiyle dilimlenerek ekonomik ısı yalıtım ve ambalaj malzemesi, haline getirilmişlerdir. Gıdalara ve sağlığa zararlı değilidir. 

Bina iç- dış duvar, döşeme- teras yalıtımı, soğuk hava depoları, kolon, kiriş, soğutma sistemli araçlar mantar üretim odalarında genleştirilmiş polistren levhalar yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir.
Boy (mm) 1000
Kalınlık (mm) 20, 30, 40, 50, 100
Kenar şekli Düz (dört kenarı)
Yüzey şekli Pürüzlü düzlemsel
Yoğunluk (kg/m³) 16, 18, 20, 22, 26, 30
Renk Beyaz, Lila, Gri

Uygulama: Çimento bazlı, termal yapıştırma harcı, özel dübel, file, sıva ve boya katmanlarından oluşan sıra ile yüzeye yalıtım levhaları monte edilir. Özel isteğe bağlı olarak belirtilen kalınlık, en ve boyda üretim yapılabilir.

PAKBOARD

PAKBOARD - EY EPS PLUS 80-100(Gri) 
EPS 80-100-120-150
KULLANIM ALANLARI
En (mm) 500 EPS enjeksiyon boardları, hızlı uygulanabilen ekonomik, ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılırlar. 
Duvarların iç- dış yalıtımı, mertek üstü, mertek altı çatı yalıtımı, toprakaltı dış duvar ısı, su yalıtımı ve soğuk depolar. Isıtmadan-soğutmadan, sıvadan, ve işçilikten tasarruf sağlar, yapışma yüzeyi standartlara uygun özel sıva tutucu olarak tasarlanmıştır. Kendinden özel dübel yatakları vardır. İnsan sağlığına zararlı değildir.
Boy (mm) 1000
Kalınlık (mm) 20, 30, 40, 50
Kenar şekli Dört kenarı binili geçme sistemli
Sıva kanalları Arka da 3x5mm önde 2,7x5mm
Yangın sınıfı E (TS EN 13501)
Kullanımsıcaklığı + 75°C max
Yoğunluk (kg/m³) 16, 18, 20, 22, 26
Renk Beyaz, Lila, Gri

Uygulama: Çimento bazlı, termal yapıştırma harcı, özel dübel, file, sıva ve boya katmanlarından oluşan sıra ile yüzeye yalıtım levhaları monte edilir. 

PAKBOARD

PAKBOARD ES EPS80-100-120 KULLANIM ALANLARI
En (mm) 500 Enjeksiyon ile kalıp içinde siding altı uygulamaları için özel olarak üretilmiş en ekonomik ve hızlı yalıtım malzemesidir. ES enjeksiyon Siding levhaları 3-4 yılda kendini amorti eder. Paksiding montaj cıtaları arasına ısı transferine müsaade etmeyecek şekilde sıkıca montaj edilirler. Binileri ve sıkı montaj sebebiyle ısı köprüsü oluşturmaz, alternatifsizdir. Arka veya ön yüzeyinden duvara yapıştırılabilirlerde. Siding uygulamaları dışında EY grubunda olduğu gibi benzer yüzeyler de kullanılabilirler.
Boy (mm) 1000
Kalınlık (mm) 20, 30
Kenar şekli Kısa kenarlar binilidir
Yangın sınıfı E (TS EN 13501)
Kullanım sıcaklığı + 75°C max
Yoğunluk (mm) 16, 18, 20
Renk Beyaz, Lila

İsteğe bağlı olarak üst yoğunluklarda da üretilebilirler.

Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.