Alpina Style® Dalgalı Doku


Alpina Style® Dalgalı Doku

Uygulanacak Yüzeyler


Dalgalı doku uygulaması yapılacak yüzeylerin düzgün, sağlam, nemsiz ve kendini taşıyabilen yüzeyler olması gerekmektedir. Yüzey mutlaka Alpina Macun ile düzgün ve pürüzsüz hale getirilmelidir. Zemin hazırlığı için zayıf ve tozuma karakterinden dolayı kesinlikle Saten Alçı kullanılmamalıdır.

  

Alpina Style Efekt Fırça


Uygulama yöntemine göre farklı desen elde etmek mümkündür. Dalgalı doku kullanıma hazırdır ve ürün kesinlikle inceltilmemelidir. Uygulamada kesinlikle geniş hareketler yapılmamalıdır.

Uygulama 1: Alpina Macun Astarı fırça ile sonkat desen yönünde taranarak sürülmelidir. Dalgalı doku Alpina Style Efekt Fırçasına az miktarda alınmalı ve istenilen desen yapısına göre ya kısa ve dairesel hareketlerle, ya da çapraz hareketlerle yüzeye uygulanmalıdır. 5 -10 dakika sonra yüzey temiz, yumuşak ve geniş ağızlı bir fırça yardımı ile taranmalı ve son desen hali verilmelidir.

Uygulama 2: Alpina Macun astarı yüzeye rulo ile sürülür. Üzerine son kat rengine göre renklendirilmiş Alpina Plus fırça ile son kat desen yönünde taranarak uygulanır. Dalgalı doku Alpina Style Efekt Fırçasına az miktarda alınmalı ve istenilen desen yapısına göre ya kısa ve dairesel hareketlerle, ya da çapraz hareketlerle yüzeye uygulanmalıdır. Uygulamadan 5-10 dk sonra yüzey temiz, yumuşak ve geniş ağızlı bir fırça yardımı ile, ya da Alpina Style şeffaf tarak yardımı ile bastırmadan hafifçe taranmalı ve son desen hali verilmelidir.

  

Şeffaf Tarak Kullanımı (Son tarama aşaması)
  


Alpina Style Dalgalı Doku Renklendirme Tablosu


A-4 A-3 A-2 A-1
2,5 L 100 ml 200 ml 400 ml 800 ml
7,5 L 300 ml 600 ml 1200 ml 2400 ml

 


Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.