» » » Fawori Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması
Fawori Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması


Fawori Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması

ÜRÜNLER

 Fawori Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması

Dış Cephe Ürün Grubu

Fawori Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması

TANIM

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, silikon katkılı, rulo ile uygulanan ve mercan rulo ile desen verilen, mat, yapı son kat, grenli dış cephe kaplamasıdır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Her türlü eski-yeni mineral esaslı yüzeyler (sıva), beton, brüt beton, eternit, betopan, mdf, prefabrik yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Ayrıca kendini taşıyabilen emülsiyon boyalı yüzeylerde, bozuk sıva ve hatalı zeminlerde yüzeye desen vermek amacıyla veya dekoratif amaçla uygulanır.

UYGULAMA

Yüzey sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylere kuruması için priz süresine uyulmalıdır. İlk defa boyanacak, çok emici yüzeyler ve sıcak havalarda yapılacak uygulamalarda mutlaka Fawori Dış Cephe Silikonlu Astarı kullanılmalıdır. Fawori Dış Cephe Silikonlu Astar, boya ile yüzey arasında sağlam bir aderans (tutunma) oluşturur. Boya ile yüzeyi bütünleştirir, sarfiyatı azaltır, homojen emiş sağlar. Su ve nem geçirimini büyük ölçüde önler. Taze beton yüzeyinde oluşan karbonatların boyayı bozup kabartmasını engeller. Ani su kaybını önlemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Uygulama sırasında yüzey ve hava sıcaklığının en az +5°C, en çok + 30°C olmasına özen gösteriniz. Uygulama sonunda ürün kuruma süresinde don olayını takip ediniz. Don ortamı oluşacak şartlarda uygulama yapmayınız. Bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulamadan kaçınınız. Kullanılan gereçleri su ile temizleyiniz.

İNCELTME

Kullanıma hazırdır.

KURUMA SÜRESİ (20°C, HR % 65)

Son kuruma : 24 saattir

SARFİYAT

Arzu edilen desene göre 0.5 – 1.2 kg/m2 ’dir. 1 kg ile tek katta 0,8-2 m2 yer boyanabilir. Kesin sarfiyat bilgisi için kontrollü numune uygulaması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Ağzı açılmamış ambalajında serin yerde, direkt gün ışığından ve dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.

AMBALAJ

25 Kg


Yorum ekle

Adınız:*
E-Mail:*
Yorumunuz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seçimi | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Kodu girin: *