» » » Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı
Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı


Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı

İç Cephe Ürün Grubu

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı

TANIM

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, iç cephe astar boyasıdır.

ÖZELLİKLER

Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar, aderansı artırır, boya sarfiyatını azaltır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Beton, brüt beton, tam sıvalı yüzeyler, mdf, betopan, OSB, tuğla, kendini taşıyabilen eski boyalı (su-solvent bazlı) ve macun uygulanmış yüzeylerde uygulanır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kil, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra astarlama işlemi yapılır. Eski solvent bazlı boyalar zımparalandıktan ve yüzeyin tozu temizlendikten sonra astar işlemine geçilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerde dört hafta beklenmelidir. Çimento esaslı sıva ve tamirat malzemelerinin priz sürelerine uyulmalıdır. Uygulama sırasında yüzey sıcaklığının + 5°C ile + 30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Astar uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır. Uygulamalar fırça, rulo veya airless (püskürtme) ile tek kat yapılmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. Not: Yeni sıvalı yüzeylere geniş şeffaf koli bandı yapıştırılıp çekilmelidir. Sıva tanecikleri yoğun olarak geliyorsa raspalama, zımparalama yada mekanik yollarla temizlik yapıltıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir.

İNCELTME (Hacimce)

Fırça ve rulo ile uygulamalarda, en çok %10 oranında, püskürtme ile uygulamalarda en çok %5 oranında su ile inceltilerek tek kat olarak uygulanır.

KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR)

Son kat boya uygulaması: 6 saat Ürün kuruma süresi tamamlanıncaya kadar yüzey dondan korunmalıdır.

SARFİYAT

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak, 1 kg ile tek katta 4.5 - 7 m2 arası yer astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune uygulaması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Ağzı açılmamış ambalajında, serin yerde, direkt güneş ışığından ve dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.

AMBALAJ

20 Kg,10 Kg, 3.5 Kg TS


Yorum ekle

Adınız:*
E-Mail:*
Yorumunuz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seçimi | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Kodu girin: *